Як боротися із домашнім насильством

За статистикою, 68% українських жінок в тій чи іншій мірі зазнавали домашнього насильства, але менше 2% з них звертається за допомогою до державних органів влади.
Одним з найважливіших кроків у питанні системної протидії насильству є бажання жінок захищати свої права. Союзниками у боротьбі за права жінок насамперед є громадські об’єднання, які займаються захистом прав жінок та боротьбою з гендерною нерівністю.
Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» поліція отримала ще більше інструментів для покарання кривдників. За домашнє насильство передбачена не тільки адміністративна відповідальність, але й кримінальна — у разі його систематичності. Окремо стоїть питання притягнення до кримінальної відповідальності кривдників за фізичне насильство і завдання тілесних ушкоджень. Крім того, поліція зараз має можливість обмежувати всі контакти кривдників з жертвами. Для цього запроваджений механізм винесення заборонного та обмежувального приписів. Також триває створення центрів допомоги постраждалим від насильства, де жертви зможуть тимчасово знайти прихисток від кривдника.