​Розпочався сезон канікул і літніх відпусток.

Розпочався сезон канікул і літніх відпусток.

Змоделюймо ситуацію: путівки на відпочинок за кордон купили, валізи зібрали, а до омріяного відпочинку рукою подати.

Ніби краще й не може бути, але в прикордонної служби може бути свій варіант перебігу подій.

Чи можна бути впевненим у тому, що все пройде вдало під час перетину кордону, особливо коли ви розлучені і хочете вивезти дитину з собою? Так, але за однієї умови.

Самостійно приймати рішення й безперешкодно виїжджати з дитиною за межі країни на термін до одного місяця, довше можна в двох випадках:

Якщо у вас є нотаріально посвідчена згода чоловіка чи дружини на виїзд дитини разом із вами (потрібно вказати державу, яку плануєте відвідати, і скільки там будете);

Якщо є рішення суду або висновок органу опіки та піклування про підтвердження місця проживання сина чи доньки саме разом із вами (однак рекомендований лист, у якому вказана мета виїзду, держава прямування і час перебування у ній другому з батьків доведеться надіслати).

Це безпрограшні варіанти, завдяки яким перетнути межі країни з дитиною вам ніхто не зможе зашкодити.

У всіх інших випадках можуть виникнути форс-мажори.

Щоб їх не сталося, а витрачені кошти на путівку не пропали дарма, розгляньмо правила виїзду дитини за кордон у інших можливих варіантах.

Ситуація 1

Сімейні стосунки не склалися. Разом більше не проживаєте, однак офіційно поки не розлучились.

При цьому вам вдається підтримувати нормальне спілкування.

Щоб одному з батьків перетнути межі країни, потрібно отримати від колишнього чоловіка чи дружини нотаріально посвідчену згоду на виїзд дитини за кордон й спокійно збиратися на відпочинок.

Однак це за умови, що той з батьків, хто живе окремо, належно піклується про сина чи доньку й надає регулярну фінансову підтримку.

Ситуація 2

Екс-подружжя терпіти одне одного не може, але кошти на утримання дитини колишній чоловік чи дружина сплачують справно.

Фінансових претензій до них немає, тому з їх думкою рахуватися доведеться.

У більшості випадків досягти компромісу не вдається, а реалізація плану щодо відпочинку дитини за кордоном стає схожою на біг з перешкодами.

Як і в попередньому випадку, слід надіслати рекомендованого листа щодо надання нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини за кордон.

Якщо зворотної реакції не дочекалися впродовж 10 днів з моменту повідомлення про вручення, звертайтесь до суду з заявою про надання дозволу дитини на виїзд за кордон без згоди другого з батьків.

Врахуйте: хоча подібні позови й розглядають місцеві суди в скороченому порядку, справа може затягнутися на кілька місяців.

В позовній заяві слід прописати країну, до якої має виїхати дитина й час її можливого перебування за кордоном.

Суду потрібно надати також докази безпідставної відмови екс-чоловіка чи дружини на ваше прохання відпустити сина чи доньку на відпочинок.

Можна оперувати тим, що відповідь на звернення проігнорували, а в призначений час до нотаріуса для оформлення нотаріально посвідченої заяви про надання згоди на виїзд спільної дитини в іноземну країну так ніхто й не зявився.

Слід завчасно продумати, як саме ви будете підтверджувати мету й необхідність виїзду. До матеріалів справи можна додати:

копії квитків;
документи, що підтверджують бронювання місця в готелі;
довідку про доходи як гарант фінансової спроможності забезпечити дитині відпочинок;
довідку з медзакладу про те, що дитина потребує щорічного оздоровлення, або їй необхідне тривале лікування за кордоном;
довідку з закладу освіти про те, що дитина, приміром, поглиблено вивчає іноземну мову, а тому виїзд за кордон дозволить їй покращити набуті навики.
Ситуація 3

Колишній чоловік чи дружина настільки захопились свободою, що й забули, що мають дітей.

Вони ігнорують свої батьківські обовязки, віртуозно переховуються і змінюють місце проживання, щоб не сплачувати аліменти.

Погодьтесь, «гідна» поведінка дорослої людини. Однак якщо розглядати цю ситуацію виключно з позиції можливості виїзду з дитиною за кордон, то кращі умови важче придумати.

Якщо чоловік чи жінка мають заборгованість з аліментів понад 4 місяці, їх навіть не питатимуть дозволу на виїзд.

Це означає, що один із батьків, з яким судом чи органом опіки та піклування визначено місце проживання дитини, має право безперешкодно перетнути з сином чи донькою кордон строком на один і більше місяць із метою відпочинку, участі в змаганнях, фестивалях, наукових виставках, олімпіадах і конкурсах.

Якщо йдеться про дітей з обмеженими фізичними можливостями чи важко хворих дітей, то термін заборгованості з аліментів скорочується до 3 місяців.

У цьому випадку йдеться про дітей, які хворіють на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, рідкісні орфанні захворювання, дитячий церебральний параліч, гострі або хронічні захворювання нирок або ж потребують трансплантації органів у зв'язку з тяжкими травмами.

З метою надання лікування або паліативної допомоги термін виїзду дитини за межі країни також може тривати більше місяця.
Якщо колишній чоловік чи дружина фінансово дитину не утримує, вам потрібно взяти в державного або приватного виконавця довідку про наявність у другого з батьків боргу зі сплати аліментів.

А у випадку з важко хворими дітьми, до пакету документів слід додати ще й документ, виданий лікарсько-консультативною комісією медзакладу, на лікуванні у якому перебуває неповнолітній. Тоді перетинати кордон можна без проблем.
Якщо ви розлучені, не живете разом то...

Якщо є:

ухвала суду про виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків
рішення суду чи висновку органу опіки та піклування про визначення місця проживання дитини
термін поїздки може тривати 1 місяць.

Якщо в екс-партнера є борги з аліментів, ваше перебування за кордоном може бути тривалішим.

У всіх інших ситуаціях термін поїздки не може тривати довше, ніж один місяць.

У протилежному випадку доведеться нести покарання.

Йдеться про адміністративну відповідальність і штраф від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Відтак розмір фінансової санкції може коливатися від 1700 грн до 3400 грн. Сума не лякає? А як тоді щодо втрати можливості повторного виїзду з дитиною за кордон на рік?

Така перспектива вже змушує задуматись. Відповідально ставтеся до планування своїх поїздок і збору всіх необхідних документів.

Тоді й не доведеться повертатися додому з повними валізами й зі сльозами на очах із відпочинку, який навіть не встиг розпочатися.

193
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!

О мой Блог

Admin 26 дней назад
1. «Алиса в стране чудес» была запрещена в Китае из-за наличия в книге говорящих зверей. 2. Дж.Р.Р.
Admin 3 месяца назад
В теории этики и морали Платона невидимость играла главную роль.
Admin 6 месяцев назад
Чтобы нормально жить в нынешних условиях, интеллектуальные способности совсем не нужны.
Manager 1 год назад
В Одессе Киевский районный суд удовлетворил иск одесситки, которую отстранили от должности из госуни